Arapça Eğitimi

What you will learn

Arapça Harflerin Okunuşu ve Harfler

İsimlerde Eril-Dişil

İsimlerde Marife-Nekra

İsim, Sıfat Tamlaması

Why take this course?

   Arapça dünya üzerinde milyonlarca insanın konuştuğu, Türkiye üzerinde kültürel öneminin, ekonominin ve ticaretin arttığı bir dildir. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in Arapça olması da bu dile ayrı bir maneviyat katmaktadır.

Arapça öğrenirken kendinize hedef belirleyin. Hedeflerinizin içine günlük kelime öğrenmeyi mutlaka dahil edin. Kendinize kelime defteri oluşturabilirsiniz. Öğrendiğiniz kelimeleri günlük hayatta da kullanmaya başlayın. Kelimeleri doğru telaffuz etmek ve geliştirmek için bol bol sesli Arapça dökümanlarından yararlanabilirsiniz. Ayna karşısına geçerek ya da kendi sesinizi telefona kayıt alarak kelimeyi nasıl telaffuz ettiğinizi kontrol edin. Alt yazılı filmler seyredebilirsiniz. Dikkatli izlemeyle ve bol bol seslendirme yaparak kendinizi geliştirmeye çalışın. Arapça öğrenirken sözlük almayı unutmayın. İster normal sözlük isterseniz de dijital sözlük kullanabilirsiniz. Sözlüğe bakmadan önce kelimenin yapısına bakarak ne olduğunu anlamaya çalışın. Daha sonra kelimeyi not alırken türevleriyle birlikte not almaya özen gösterin.

KOMEK 2004 yılında kurularak, 3 ayrı merkezde açılan kurslarla yılda 1500 kişiye mesleki eğitim vermiştir.

Bir halk üniversitesi olarak istihdama katkıda bulunan, sanatkâr yetiştiren, kursiyerin kişisel gelişimini sağlayan, bunları yaparken de şehrin sosyal hayatına katkı yapan kurslarımız, kurulduğu günden bu yana 474 Branşta eğitim verdi, 1 milyona yakın insanımızın yararlandığı, binlerce kursiyerimiz yeni bir meslek sahibi oldu.


Get Instant Notification of New Courses on our Telegram channel.


    ENGLISH EXPLANATION

KOMEK was established in 2004 and provided vocational training to 1500 people per year with courses opened in 3 different centres.

Our KOMEK courses, which have become a brand in vocational education in Turkey, improve their professional and artistic knowledge while responding to the general education needs of the people of our city.

As a public university, our courses, which contribute to employment, train artisans, ensure the personal development of the trainees, and contribute to the social life of the city while doing these, have provided training in 474 branches since its establishment.

Türkçe
language