Education,Global Warming,Climate Change,Technology in Education

What you will learn

Instructors who want to work on Combating Global Warming and Climate Change will benefit from this course.

To be able to have knowledge about ‘What is Global Warming?’

To be able to understand Reasons Of Global Warming and Climate Change.

To be able to realize consequences of Blobal warming and Climate Change.

To be able to get information about ‘ As teachers what should we do at our classes for fighting against Global Warming and Climate Change?

To get information about How do we integrate technology with our lessons for fightin against Global Warming and Climate Change ?

Why take this course?

Tüm dünyanın ortak sorunu olan Küresel Isınma ve İklim Değişikliği konusu teknolojiyle birlikte dikkat çekilmesi gereken önemli bir konudur. Bu ders 4 ülke ortaklığında yürütülen Erasmus+ projesinin ortak ürünüdür. Türkiye, Polonya, İtalya, Portekiz). Bu dersin amacı, öğretmenlerin okullarda öğrencileriyle birlikte Küresel Isınma ve İklim Değişikliği ile mücadele konusunda çalışabilmelerine katkıda bulunmaktır. Dersin içeriğinde Küresel Isınma ve İklim Değişikliği ile ilgili bilgilendirici videoların yanı sıra bu konuların teknoloji entegre edilerek sınıflarda öğretilmesi de yer alıyor.

İçerik;

1. Küresel Isınma ve İklim Değişikliği Nedir?

2. Öğretmenlerin Küresel Isınmaya karşı mücadelede teknolojiyi sınıflarına nasıl entegre ettikleri.


Get Instant Notification of New Courses on our Telegram channel.


3. Küresel Isınmanın Gezegenimize Etkisi

4. İklim Değişikliğine Karşı Proaktif Önlemler

5. Eğitimi Güçlendirmek: Teknoloji Entegrasyonunun Hayati Rolü

Bu dersin sonunda öğretmenler Küresel Isınma ve İklim Değişikliğinin eylem gerektiren bir konu olduğunu anlayacaklardır. Teachers will have knowledge about how they integrate Global Warming into their lessons and as a teacher what can we do to do attract students’ attention for this problem. We know that we are pioneer to educate and direct society to every important topic.We have the power to educate society.Derslerinde Küresel Isınma ve İklim Değişikliği ile mücadeleye yönelik çalışmaları teknoloji ile bütünleştirerek nasıl çalışmalar yapabilecekleri konusunda bilgi sahibi olacaklar. Ayrıca eğitimde teknoloji kullanımının önemini de öğrenecekler.

English
language